Papież w Fatimie zwrócił się do chorych: jesteście skarbem...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2017 15:00

Nie wstydźcie się tego, że jesteście cennym skarbem Kościoła - powiedział w sobotę (13 maja) papież Franciszek zwracając się do chorych na zakończenie mszy w Fatimie. Papież pobłogosławił następnie grupę chorych i niepełnosprawnych.

Papież w Fatimie zwrócił się do chorych: jesteście skarbem...
Papież Franciszek zaapelował do chorych, by przeżywali swoje życie jako dar. Fot. Shutterstock

- Jezus wie, co to znaczy ból, rozumie nas, pociesza i daje nam siłę - podkreślił papież pozdrawiając chorych. Przywołał też obraz świętego Piotra, zakutego w kajdany, "podczas gdy cały Kościół modlił się za niego".

- A Pan pocieszył Piotra. Oto tajemnica Kościoła: Kościół prosi Pana, aby pocieszył strapionych, takich jak wy i On was pociesza w głębi serca, pociesza was darem męstwa - dodał papież.

Zaapelował do chorych, by przeżywali swoje życie jako dar.

Zachęcał: - Nie uważajcie siebie jedynie za adresatów solidarności charytatywnej, ale czujcie się w pełni uczestnikami życia i misji Kościoła.

- Wasza obecność milcząca, ale bardziej wymowna od wielu słów, wasza modlitwa i codzienne ofiarowanie waszych cierpień w jedności z cierpieniami Jezusa ukrzyżowanego dla zbawienia świata, cierpliwa, a nawet radosna akceptacja waszego stanu są bogactwem duchowym, majątkiem dla każdej wspólnoty chrześcijańskiej - wskazał Franciszek.

Zapewnił wszystkich, że mogą liczyć na modlitwę Kościoła.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum