Papież odwiedził znany szpital pediatryczny w Rzymie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2013 12:05

Papież Franciszek złożył w sobotę (21 grudnia) wizytę w należącym do Watykanu znanym szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie. Sam odwiedził najciężej chorych małych pacjentów na kilku oddziałach, między innymi na intensywnej terapii i reanimacji.

Papież odwiedził znany szpital pediatryczny w Rzymie

Osoby towarzyszące Franciszkowi, wśród nich operator kamery, zatrzymywały się w drzwiach oddziałów, na które wchodził. "Jestem tu dla chorych" - powiedział papież, którego słowa przytacza Ansa.

Z ciężko chorymi dziećmi spędzał wszędzie dużo czasu; udzielał błogosławieństwa, głaskał, trzymał za ręce. Rozmawiał z ich rodzicami i pytał o stan dzieci.

- Nie wiem, kto był bardziej wzruszony, my czy papież - mówił potem dziennikarzom szef oddziału intensywnej terapii doktor Andrea Dotta.

Franciszka powitała przy wejściu do szpitala grupa przebywających tam dzieci z różnych krajów: z Etiopii, Chin, Libii i Ekwadoru.

Papież był zarówno w części znanej placówki na wzgórzu Janikulum, gdzie znajduje się pogotowie ratunkowe, jak i na neonatologii. Następnie poszedł do szpitalnej kaplicy, gdzie spotkał się z grupą trzydzieściorga dzieci chorych na raka. Otrzymał od nich koszyk z karteczkami, na których zapisały swoje marzenia i modlitwy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum