Papież: nieśmiertelność - to byłoby piekło

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2010 15:51

Ludzkość poszukuje lekarstwa gwarantującego nieśmiertelność. Życie przez kilkaset lat to byłby wyrok - mówił Benedykt XVI Podczas mszy Wigilii Paschalnej.

– Widoczny jest opór, jaki człowiek stawia śmierci; z jednej strony – jak stale myśleli ludzie – powinno być uzdrawiające zioło przeciwko śmierci. Prędzej czy później będzie możliwe znalezienie lekarstwa nie tylko na tę czy inną chorobę, ale przeciwko prawdziwemu fatum, przeciwko śmierci. Jednym słowem powinno istnieć lekarstwo na nieśmiertelność – dodał.

­– Dziś również ludzie poszukują takiej leczniczej substancji. Także dzisiejsza nauka medyczna stara się o to, aby jeśli nie wręcz wykluczyć śmierć, to wyeliminować jak najwięcej jej przyczyn, by ją coraz bardziej odroczyć; by zapewnić życie coraz lepsze i coraz dłuższe. Zastanówmy się jednak przez chwilę: jak to by było, gdyby udało się, może nie całkowicie uniknąć śmierci, ale odłożyć ją na nieokreślony czas, osiągając wiek kilkuset lat? Byłoby to czymś dobrym? – pytał papież. – Niekończące się życie nie byłoby rajem, lecz raczej wyrokiem – stwierdził.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum