Pałac Prezydencki: trumny zostaną wystawione w Sali Kolumnowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2010 10:02

Trumny z ciałami pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich zostaną wystawione na widok publiczny w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego.

Przylot samolotu, którym przewożona jest trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej, planowany jest ok. godz. 10.30. Może się jednak zmienić, gdyż wojskowa CASA ma niewielkie spóźnienie. Kondukt z trumną pierwszej damy przejedzie ulicami Warszawy do Pałacu Prezydenckiego.

Następnie – jak informuje Pałac Prezydencki – trumna z ciałem Marii Kaczyńskiej zostanie umieszczona w kaplicy prezydenckiej w Pałacu, obok trumny z ciałem Lecha Kaczyńskiego.

W kaplicy prezydenckiej odbędzie się uroczystość rodzinna, po której trumny zostaną przeniesione do Sali Kolumnowej Pałacu, gdzie będą wystawione na widok publiczny. W tej najbardziej okazałej sali odbywają się zwykle najważniejsze uroczystości z udziałem prezydenta.

Pałac Prezydencki informował już wcześniej, że hołd prezydenckiej parze będzie można oddawać do dnia pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich. Trumny będą wystawione na widok publiczny także w nocy z wtorku na środę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum