×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pakiet medyczny za 2,5 tys. zł, ale majtki ze srebrem za dodatkową opłatą

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia30 listopada 2015 11:28

Miejski rzecznik konsumentów w Warszawie była na darmowych badaniach zorganizowanych przez firmę zajmującą się sprzedażą ”pakietów medycznych” dla seniorów i produkcją pościeli z cząsteczkami srebra. W pakiecie za 2,5 tys. zł - kilka wizyt u pediatry, zestaw ziół plus "srebrna woda".

Pakiet medyczny za 2,5 tys. zł, ale majtki ze srebrem za dodatkową opłatą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ofercie są również: skarpetki ze srebrną nitką, majtki ze srebrem rekomendowane kobietom, które mają problem z nietrzymaniem moczu, i biustonosze ze srebrem o właściwościach antynowotworowych.

Rzecznik konsumentów (otrzymała kilkanaście skarg na firmę) skrytykowała jej postępowanie i uznała, że kary za zerwanie umowy są bezzasadne, a same umowy niewiążące.

Gazeta Wyborcza, która w reportażu opisała działalność warszawskiej firmy, skontaktowała się również pediatrą, do którego kierowani są seniorzy. Powiedział, że nic nie wie o pakietach. Na temat właściwości leczniczych pościeli ze srebrem nie będzie się wypowiadał, bo się na tym nie zna.

Przyznał, że dawno temu miał wystąpienie jako autor książki "Srebro koloidalne, naturalny antybiotyk" i czasami firma podsyłała mu pacjentów, którzy chcieli się dowiedzieć czegoś więcej na temat ziół.

Grzegorz Wrona, naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej izby lekarskiej, poinformował o postępowaniu pediatry swego odpowiednika w Rzeszowie. W komunikacie przypomniał, że ”zgodnie z Kodeksem Etyki Lekarskiej lekarzowi nie wolno posługiwać się metodami uznanymi przez naukę za szkodliwe, bezwartościowe lub niezweryfikowanymi naukowo".

Czytaj: www.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze