PPOZ: zamieszanie wokół Deklaracji wiary niepotrzebnie dzieli środowisko lekarzy

Autor: PPOZ/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2014 11:31

W liście otwartym do samorządu lekarskiego Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia apeluje o zaprzestanie dyskusji wokół Deklaracji wiary. Bożena Janicka, prezes PPOZ zwraca uwagę, że kwestie wiary niepotrzebnie dzieli środowisko, co osłabia jego głos w negocjacjach z decydentami.

Zdaniem prezes PPOZ "rzeczywistym powodem nagłaśniania obecnie kwestii Deklaracji wiary jest wywołanie konfliktu w celu osłabienia solidarności zawodowej, tak aby możliwe było wdrożenie niekorzystnych dla niego rozwiązań prawnych, organizacyjnych i finansowych. Teraz, właśnie teraz gdy środowisko mówi faktycznie jednym głosem w sprawie pakietu zmian" - pisze w liście Janicka. 

Dodaje: "Apeluje zatem do Pana Prezesa, do Naczelnej Rady Lekarskiej i do wszystkich lekarzy o powstrzymanie się od jakichkolwiek komentarzy kwestii Deklaracji wiary. Nie dajmy się podzielić, nie dajmy się wciągnąć w kolejna wojnę "polsko-polską", tym razem między lekarzami".

Teraz koniecznością jest stworzenie jednolitego, solidarnego frontu działań dla powstrzymania niebezpiecznych w skutkach dla środowiska lekarskiego, ale i polskich obywateli, projektowanych zmian pod hasłem pakietu kolejkowego i onkologiczneg - uważa Janicka.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum