PMM dostarczy 330 ton żywności dla Sudanu

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2018 15:00

Do skrajnie niedożywionych kobiet w ciąży i dzieci w Sudanie Południowym dotrze 330 ton żywności. To pierwszy projekt o tak wielkiej skali pomocy żywnościowej Polskiej Misji Medycznej (PMM) w tym ogarniętym wojna domową kraju.

PMM dostarczy 330 ton żywności dla Sudanu. Fot. Polska Misja Medyczna

Środki finansowe na pomoc przeznaczył Departament Pomocy Humanitarnej KPRM. Partnerem projektu Polskiej Misji Medycznej jest amerykańska organizacja pozarządowa Food For The Hungry - poinformowała nas Paulina Bandura, specjalista ds. PR Polskiej Misji Medyczne.

PMM zakupi 330 ton żywności dla matek karmiących, kobiet w ciąży oraz skrajnie niedożywionych matek i dzieci do lat 5 w okręgach Mundri Wschodnie, Mundri Zachodnie i Mvolo stanu Western Equatoria. Dostarczona do beneficjentów żywność (fasola, ryż, olej i ziarna sorgo na siew) pozwoli im bezpieczne przetrwać letnie miesiące w oczekiwaniu na plony.

Strategiczny projekt dożywiania PMM rozpoczyna w maju.

Kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci do lat 5 są w szczególności narażone na skutki głodu. Brak żywności może doprowadzić do spowolnienia rozwoju mających się narodzić noworodków i małych dzieci. Niedożywione matki i dzieci częściej zapadają na choroby bakteryjne, wirusowe i infekcje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum