PCK: licytuj i pomóż potrzebującym dzieciom!

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 16 października 2009 11:45

16 października, w Światowy Dzień Walki z Głodem, Polski Czerwony Krzyż, rozpoczął wielką aukcję charytatywną: "Zamieniamy głodne na godne".

– Celem kampanii pod hasłem „Zamieniamy głodne na godne” jest zapewnienie potrzebującym dzieciom ciepłego posiłku i kompleksowej opieki. Poza walką z głodem i ubóstwem, PCK edukuje społeczeństwo w zakresie zdrowego odżywiania i prowadzenia zdrowego stylu życia – wyjaśnia Zuzanna Krygiel z Biura Zarządu Głównego PCK.
 
W tym roku w walkę z głodem włączyły się osoby znane ze świata sportu, kultury i polityki. Dzięki przedmiotom, które przekazali na aukcję, 16 października o godz. 10.00 na portalu Allegro rozpoczęła się licytacja, z której dochód zasili konto programu „Godne dzieciństwo”. Każdy, kto włączy się do licytacji może zdobyć m.in.:
• filiżankę i pióro od Marii Kaczyńskiej,
• buty Anny Guzik, w których wygrała 6 edycję „Tańca z gwiazdami”,
• czy spędzić dzień z Dorotą Gardias -Skórą.

Fani sportu będą mieli okazję powalczyć o piłkę z autografami polskich piłkarzy ręcznych, koszulkę siatkarki Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i koszulkę z autografami piłkarzy Wisły Kraków. Mamy cenne eksponaty przekazane przez polityków oraz ambasady różnych krajów. Aukcja odbędzie się za pośrednictwem portalu Allegro.pl, który nie pobierze prowizji od wartości licytowanych przedmiotów. Wykaz przedmiotów na naszej stronie internetowej www.pck.pl.

PCK zapewnia potrzebującym dzieciom ciepły posiłek, wyprawkę szkolną, ubranie, pomoc w nauce oraz letni wypoczynek. Uczy dzieci bezpiecznych zachowań, zasad pierwszej pomocy, a także postawy społecznego zaangażowania. Nie byłoby to możliwe bez ofiarności darczyńców. Ty też możesz pomóc! Licytuj! Zapraszamy na stronę portalu Allegro, na aukcje Czerwonego Krzyża.

Aby pomóc można również wpłacić dowolną kwotę na konto: 85 1160 2202 0000 0001 2670 7949 z hasłem „POMOC” lub wysłać SMS o treści POMOC pod numer 7387. Jeden sms to obiad dla dziecka (3 zł).

Więcej: www.godnedziecinstwo.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum