PAH: pielęgniarki pomogą Syryjczykom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2013 16:06

W związku z eskalacją konfliktu i pogarszającą się sytuacją cywilów w Syrii, Polska Akcja Humanitarna rozszerza pomoc w tym kraju. Organizacja zaapelowała w środę (28 sierpnia) o wsparcie dla Syryjczyków.

PAH: pielęgniarki pomogą Syryjczykom
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od września PAH podejmie współpracę z dwoma pielęgniarkami, które będą regularnie odwiedzać miejsca zamieszkane przez uchodźców wewnętrznych: jaskinie, szkoły, ruiny bizantyjskich miast. Ich zadaniem będzie udzielanie pomocy medycznej w szczególności kobietom i niemowlętom. Pielęgniarki będą odpowiedzialne za ocenę ich stanu zdrowotnego i dystrybucję mleka dla dzieci lub zlecanie dodatkowych badań w szpitalach.

Oprócz codziennych dostaw chleba i wody pitnej, syryjskie rodziny otrzymają także zestawy higieniczne oraz pomoc medyczną - poinformowała w komunikacie PAH.

W najbliższych tygodniach PAH rozdystrybuuje wśród kilku tysięcy rodzin: zestawy pomocowe, pozwalające na prowadzenie gospodarstw domowych, niezbędne środki higieniczne, środki do uzdatniania wody, moskitiery, które służą zapobieganiu szerzącej się leiszmaniozy (grupa chorób pasożytniczych przenoszona przez muchówki).

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum