Owsiak z prośbą do pielęgniarek z CZD

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2016 22:18

O powrót pielęgniarek z CZD do pracy i jednoczesne negocjacje prosił je Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jerzy Owsiak. Fot. archiwum

Szef WOŚP podczas programu "Fakty po Faktach" w TVN24 mówił, że rozmawiał w poniedziałek (30 maja) z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, który nie  stawia żadnych warunków dla dalszych negocjacji.

- Stoję po stronie pielęgniarek i je wspieram - mówił Jerzy Owsiak, apelując jednocześnie do pielęgniarek, by zamieniły formę strajku na inną.

- Szanowne panie pielęgniarki. Jeżeli możecie, zamieńcie ten protest - absolutnie słuszny - na coś innego - zwracał się z prośbą do pielęgniarek. Przyznał jednocześnie, że w oparciu o samo powołanie można pracować przez kilka dni na wolontariacie, ale nie przez okrągły rok.

Proponował, by nadal trwały negocjacje z ministrem, w jakimkolwiek miejscu. - A reszta koleżanek będzie pracowała w tym momencie, po to tylko, żebyśmy my rodzice, my Polacy (...) nie mieli tego ciśnienia w stosunku do Was, które się powoli wytwarza - przekonywał Owsiak w TVN24.

Owsiak wypowiadał się, gdyż Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest blisko związana z CZD. Przypomniał, że do tej pory WOŚP przekazała szpitalowi sprzęt za ponad 40 mln zł.

Strajk pielęgniarek w CZD trwa od wtorku (24 maja).

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum