Owsiak "największym szkodnikiem służby zdrowia"? Szef WOŚP odpowiada

Autor: Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2019 09:31

"Napisałeś stek bzdur" - oburza się Jurek Owsiak. Komentuje w ten sposób ostry wpis na temat działalności WOŚP, jaki na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieścił Łukasz Foltyn, twórca Gadu-Gadu.

Owsiak "największym szkodnikiem służby zdrowia"? Szef WOŚP odpowiada
Ten wpis nie mógł pozostać bez odpowiedzi Jurka Owsiaka Fot. Archiwum

Łukasz Foltyn zamieścił w czwartek (3 stycznia) wpis, który nie mógł pozostać bez odpowiedzi Owsiaka - informuje Wirtualna Polska.

"W żadnym polskim szpitalu nie brakuje sprzętu, wręcz przeciwnie" - napisał Foltyn. W jego opinii pieniędzy "brakuje na więcej etatów dla lekarzy, pielęgniarek, na podwyżki płac, na nowoczesne leki - ale nie na sprzęt". Dlatego autor wpisu uważa, że mamy do czynienia z mitem WOŚP. Mocne słowa padły także pod adresem samego Owsiaka, którego Foltyn nazwał "największym szkodnikiem służby zdrowia i chorujących".

"Jeśli, Łukasz, coś nie styka – OK! Każdy ma do tego prawo. Tylko błagam, zrób coś, o co prosimy od lat - jak nie grasz, nie przeszkadzaj" - zaapelował Owsiak, który odsyła zainteresowanych do oficjalnego oświadczenia Fundacji.

"WOŚP nigdy nie rościło sobie prawa ani nie stawia się w roli siły zastępującej systemową opiekę zdrowotną w Polsce. NFZ i Ministerstwo Zdrowia organizują i odpowiadają za to, by każdemu Polakowi zapewnić zagwarantowaną w konstytucji opiekę, kiedy zdarzy się choroba. A Orkiestra stara się ze wszystkich swoich sił - pomóc" - można przeczytać na stronie Fundacji.

Więcej: wiadomosci.wp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum