eOstrołęka/Rynek Zdrowia | 14-11-2013 08:54

Otwock: szpital obchodzi 40-lecie istnienia

13 listopada br. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy w Otwocku obchodził 40-lecie swojego istnienia. Z tej okazji placówka została wyróżniona Medalem Pamiątkowym "Pro Masovia", który w imieniu marszałka wręczył sekretarz województwa, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Waldemar Kuliński.

Otwocka placówka jest obecnie jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków urazowo-ortopedycznych w kraju z jedynym w Polsce Oddziałem Uszkodzeń i Patologii Miednicy oraz Oddziałem Gruźlicy Kostno-Stawowej. Szpital sukcesywnie poszerza zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych, wprowadza innowacyjne metody leczenia, kupuje specjalistyczny sprzęt, jak również modernizuje swoje oddziały.

Sukcesywnie dokonywana jest modernizacja bloku operacyjnego, powstają również nowe pracownie - w grudniu ub.r. odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej pracowni rezonansu magnetycznego i densytometrii.

Historia szpitala sięga czasów powojennych. Obecnie Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy w Otwocku dysponuje 437 łóżkami, w tym 36 łóżkami z zakresu rehabilitacji ogólnej. Corocznie hospitalizowanych jest blisko 11 tys. pacjentów, z czego 18 proc. stanowią pacjenci z endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych. W poradniach specjalistycznych dla dorosłych i dzieci rocznie leczy się około 44,5 tys. osób.

Więcej: www.eostroleka.pl