Otwarcie wystawy w Sejmie nt. 70 lat szkoły sanatoryjnej w podkarpackim uzdrowisku

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2018 18:15

We wtorek (6 lutego) o godz. 13 w holu głównym na parterze (przy szatni) zostanie otwarta wystawa pt. "70 lat szkoły sanatoryjnej w Uzdrowisku Rymanów SA". Patronat nad wystawą objął marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Wystawa ma na celu promocję Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju, prezentację jej dorobku, metod i osiągnięć w pracy pedagogiczno-terapeutycznej z dziećmi przewlekle-chorymi, przebywającym na terenie Uzdrowiska Rymanów S.A. Oprócz walorów leczniczych Rymanowa Zdroju, ekspozycja jest okazją do zapoznania się z krajobrazem przyrodniczym i pięknem uzdrowiskowej Gminy Rymanów oraz z jej potencjałem turystycznym.

Wystawę można obejrzeć w Sejmie do 12 lutego.

Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju to szkoła sanatoryjna z wieloletnią historią i tradycją, zorganizowana w obrębie uzdrowiska Rymanów w szpitalu uzdrowiskowym "Zimowit". Zespół jest szkołą publiczną prowadzoną przez Województwo Podkarpackie działającą na podstawie przepisów Ustawy o Systemie Oświaty. Szkoła zapewnia młodym kuracjuszom ciągłość nauki podczas leczenia w sanatorium i realizację obowiązku szkolnego w zakresie szkoły podstawowej, gimnazjum i od roku szkolnego 2014/15 w zakresie liceum ogólnokształcącego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum