Oświęcim: szpital otrzyma łóżka z niemieckiej kliniki

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2014 11:47

Dzięki współpracy lokalnych stowarzyszeń i organizacji oraz samorządowców z niemieckimi policjantami i kliniką w Turyngii do oświęcimskiego szpitala trafiły jako prezent 54 specjalistyczne łóżka. Przywiezione z niemieckiej kliniki w Bad Berka staną na oddziale internistycznym Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Oświęcim: szpital otrzyma łóżka z niemieckiej kliniki
Łóżka są używane, jednak, jak podkreśla Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor szpitala w Oświęcimiu, to bardzo dobry sprzęt, który posłuży pacjentom przez długie lata. Jeszcze w tym tygodniu łóżka zostaną zdezynfekowane.

Lecznica od kilku lat sukcesywnie wymienia łóżka na oddziałach na nowocześniejsze. W najbliższym czasie planuje zrobić to na oddziale chorób płuc, który niedługo przejdzie kapitalny remont. W całym szpitalu jest w sumie 488 łóżek, w tym 100 specjalistycznych, głównie na oddziale intensywnej terapii.

Dzięki Fundacji "Bliżej Człowieka", współpracy bardzo wielu osób i organizacji a także przy wsparciu polskich i niemieckich sponsorów od lat organizowane są dla Oświęcimia transporty łóżek szpitalnych i pielęgnacyjnych, wózków inwalidzkich, chodzików, kul i odzieży, które przekazywane są nieodpłatnie.

Więcej: www.dziennikpolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum