"Ostry Dyżur". Magdalena Wyrzykowska: chcemy poszerzać wiedzę o dyskryminacji i mobbingu. Problem nie dotyczy tylko kobiet

Autor: Paulina Gumowska • Źródło: Rynek Zdrowia27 czerwca 2021 07:51

- Nie mówimy tylko: my kobiety jesteśmy dyskryminowane, zadajemy też pytania o to, czy same nie dyskryminujemy, czy nie jesteśmy mobberkami - mówi chirurżka Magdalena Wyrzykowska z fundacji "Kobiety w chirurgii".

Fundacja "Kobiety w chirurgii" działa od stycznia 2021 roku

"Ostry Dyżur" to stały cotygodniowy cykl wideo, w którym rozmawiam na tematy istotne z punktu widzenia osób związanych z rynkiem zdrowia, ale też pacjentów, organizacji pacjenckich, których głos jest coraz bardziej słyszalny w debacie publicznej. W programie będę poruszać tematy pilne, które na izbie przyjęć oznaczone byłby kolorem czerwonym. Ale nie zabraknie też tematów, które na ostrym dyżurze zakwalifikowane byłby jako kolor zielony: wymagają interwencji i są ważne z punktu widzenia służby zdrowia, chociaż nie mają takiego priorytetu jak kolor czerwony. Zapraszam do oglądania i komentowania. 

W najnowszym odcinku moim gościem jest Magdalena Wyrzykowska, chirurżka, członkini Zarządu "Kobiety w chirurgii". Rozmawiałyśmy o dyskryminacji kobiet w tym zawodzie, ale też o tym, dlaczego kolejne roczniki studentów nie chcą wybierać tej trudnej specjalizacji.

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum