Ostrów Wlkp.: miejski projekt walki z otyłością dofinansowany przez MZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2017 09:35

Ostrów Wielkopolski pozyskał 35 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia na poprawę sposobu żywienia oraz aktywności fizycznej uczniów. Projekt obejmie 20 dzieci w wieku 11 lat oraz ich rodziców.

Ostrów Wlkp.: miejski projekt walki z otyłością dofinansowany przez MZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Chcemy kształtować prozdrowotne postawy ostrowskich uczniów, co ma zapobiec rozwojowi otyłości oraz chorób przewlekłych z niej wynikających - powiedziała PAP prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Uczestnikami miejskiego projektu będzie 20 dzieci w wieku 11 lat oraz ich rodzice. Rekrutacja odbędzie się w szkołach podstawowych.

- Szkoły posiadają wyniki badań bilansowych przeprowadzonych w 10. roku życia i dlatego tam zostaną wytypowane dzieci ze stwierdzoną otyłością - wyjaśniła Klimek.

Projekt rozpocznie się we wrześniu br. i będzie obejmował warsztaty zdrowego żywienia dla rodziców, zajęcia z psychologiem i dietetykiem oraz zajęcia sportowe dla dzieci. Potrwa do lutego 2018 r.

- Problemy nadwagi i otyłości mogą sięgać także strefy psychicznej oraz społecznej. Leczenie może być zatem procesem trudnym, wymagającym dużego wysiłku i zaangażowania, który rozłożony jest w czasie. Nasz projekt ma za zadanie pomóc właśnie w tego typu sytuacjach - podkreśliła Beata Klimek.

Ostrów pozyskał na ten cel 35 tys. zł w konkursie ofert ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020 na realizację zadania z zakresu zdrowia publicznego.

Według MZ Narodowy Program Zdrowia 2016-2020 stanowi jedno z głównych założeń ustawy z 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym. Resort przewiduje, że w wyniku prowadzonych działań wydłuży się średnia długość życia mężczyzn (do 78 lat) i kobiet (do 84 lat) oraz zmniejszy się liczba zgonów zależnych od stylu życia, a także poprawi się ogólny stan zdrowia społeczeństwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze