Ostróda: wolontariusze malują mieszkania samotnych i chorych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2011 14:45

Wolontariusze z Irlandii Północnej, Holandii, Belgii, USA, Białorusi i Polski pomagają potrzebującym mieszkańcom Ostródy (warmińsko-mazurskie), remontując ich mieszkania.

Ostróda: wolontariusze malują mieszkania samotnych i chorych

112 wolontariuszy na własny koszt przyjechało do Ostródy w ramach Realnej Akcji.

- To inicjatywa polegająca na nieodpłatnym wykonywaniu pracy na rzecz innych, głównie osób potrzebujących pomocy, schorowanych czy niepełnosprawnych" - powiedział agencji rzecznik Realnej Akcji Rafał Piekarski.

Przez tydzień wolontariusze m.in. odnowią sześć mieszkań w Ostródzie i okolicznych miejscowościach. Wśród wolontariuszy są wykształceni budowlańcy, którzy kierują pracami kolegów.

Realna Akcja w Polsce odbywa się od 2008 roku. Organizuje ją założona rok wcześniej przez trójkę przyjaciół Fundacja Realna Nadzieja. Inspiracją do zorganizowania takiej formy pomocy innym były odbywające się w USA i Wielkiej Brytanii festiwale pracy, gdzie kilka tysięcy osób uczestniczyło w pomaganiu innym. 

W Polsce dotychczasowe Akcje organizowano w Tomaszowie Mazowieckim, Sandomierzu i Łodzi. W przyszłym tygodniu wolontariusze Realnej Akcji będą pomagali mieszkańcom Piły.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum