Oskary serc dla dobroczyńców
Podczas koncertu
W tym roku srebrna statuetka „Oskara” trafi do firm: Eko-Holding S.A. we Wrocławiu, Inter Car Zabrze, Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach oraz Suempolu Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim i do Węglokoksu S.A. w Katowicach. Laureaci wyłonieni zostali decyzją podjętą na posiedzeniu Rady Fundacji 21 października.
Ceremonię wręczania srebrnej statuetki uświetnią arie operowe, operetkowe i przeboje musicalowe w wykonaniu solistów znanych i cenionych na scenach krajowych i zagranicznych. Towarzyszyć im będzie 34-osobowy chór, 15-osobowy balet oraz 55-osobowa orkiestra pod batutą Krzysztofa Dziewięckiego.
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii od kilkunastu lat, we własnym Instytucie Protez Serca, zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem urządzeń i produktów służących ratowaniu ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Wyspecjalizowała się w pracach związanych z polskim sztucznym sercem, robotem kardiochirurgicznym i innowacyjnymi narzędziami chirurgicznymi, inżynierią tkankową wykorzystywaną w celach leczniczych oraz biologicznymi protezami zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca u dzieci i dorosłych.
Jej autorskie opracowanie; pozaustrojowe komory krótkoterminowego wspomagania serca służące do regeneracji skrajnie niewydolnego serca lub jako pomost do transplantacji, od 1995 roku zastosowane zostały w sześciu klinikach kardiochirurgii w Polsce, ratując życie ponad 200 pacjentom.
W tym roku Fundacja rozpoczęła nowy projekt, związany z opracowaniem prototypu komory wspomagania serca dla dzieci w wieku szkolnym. Rozszerzy on możliwości stosowania mechanicznych protez serca na młodszych pacjentów.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)