Oskary serc dla dobroczyńców

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 21 października 2008 12:38

Podczas koncertu

W tym roku srebrna statuetka „Oskara” trafi do firm: Eko-Holding S.A. we Wrocławiu, Inter Car Zabrze, Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach oraz Suempolu Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim i do Węglokoksu S.A. w Katowicach. Laureaci wyłonieni zostali decyzją podjętą na posiedzeniu Rady Fundacji 21 października.

Ceremonię wręczania srebrnej statuetki uświetnią arie operowe, operetkowe i przeboje musicalowe w wykonaniu solistów znanych i cenionych na scenach krajowych i zagranicznych. Towarzyszyć im będzie 34-osobowy chór, 15-osobowy balet oraz 55-osobowa orkiestra pod batutą Krzysztofa Dziewięckiego.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii od kilkunastu lat, we własnym Instytucie Protez Serca, zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem urządzeń i produktów służących ratowaniu ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Wyspecjalizowała się w pracach związanych z polskim sztucznym sercem, robotem kardiochirurgicznym i innowacyjnymi narzędziami chirurgicznymi, inżynierią tkankową wykorzystywaną w celach leczniczych oraz biologicznymi protezami zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca u dzieci i dorosłych.

Jej autorskie opracowanie; pozaustrojowe komory krótkoterminowego wspomagania serca służące do regeneracji skrajnie niewydolnego serca lub jako pomost do transplantacji, od 1995 roku zastosowane zostały w sześciu klinikach kardiochirurgii w Polsce, ratując życie ponad 200 pacjentom.

W tym roku Fundacja rozpoczęła nowy projekt, związany z opracowaniem prototypu komory wspomagania serca dla dzieci w wieku szkolnym. Rozszerzy on możliwości stosowania mechanicznych protez serca na młodszych pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum