Orkiestra symfoniczna pediatrów zagrała dla chorych dzieci

Autor: Gazeta Wrocławska/ Rynek Zdrowia • • 15 września 2008 10:58

Niemiecka Orkiestra Lekarzy Pediatrów zagrała w weekend koncert symfoniczny we Wrocławiu. Dochód ze sprzedaży biletów, prawie 40 tys. zł, trafi do Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Dyrekcja Kliniki planuje kupić za te środki specjalne pompy do podawania kroplówek. Jedna taka maszyna kosztuje 12 tys. zł. Dzięki koncertowi udało się zebrać pieniądze na trzy urządzenia.

Zespół założył 48 lat temu dr Werth - pediatra z Warendorfu. Gdy po kilkunastu latach kierownictwo objął Eduard Melkus, profesor wiedeńskiej Musikhoch-schule, orkiestra z kameralnej przekształciła się w symfoniczną.

Muzycy zbierają się tylko raz w roku, zazwyczaj przed zjazdem Niemieckiego Towarzystwa Pediatrów. Zysk z koncertów zawsze przeznaczają na cele charytatywne. Członkowie orkiestry tym razem zdecydowali się wspomóc działalność wrocławskiej Kliniki i leczenie jej małych pacjentów.

Orkiestra symfoniczna lekarzy pediatrów składa się z 86 muzyków. Podczas sobotniego koncertu we Wrocławiu zagrała m.in. utwory Henryka Wieniawskiego i Franza Schuberta. Orkiestrą pokierował dyrygent z Berlina Manfred Fabricius.

Grupa występowała w wielu salach koncertowych, m.in. w Berlinie, Wiedniu, Monachium, Bremie i Sztokholmie. Wszystkie koncerty są imprezami charytatywnymi na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum