Order Uśmiechu dla lekarza z Żywca

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2012 19:27

W sobotę (11 lutego) w żywieckim pałacu Habsburgów odbędzie się uroczystość wręczenia Orderu Uśmiechu Januszowi Wyrwalskiemu - lekarzowi, który od 30 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży.

Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała go Januszowi Wyrwalskiemu na wniosek dzieci biorących udział w obozach zdrowotnych organizowanych przez niego od 2000 roku. Termin dekoracji tym zaszczytnym odznaczeniem zbiegł się z jego jubileuszem 30-lecia pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Janusz Wyrwalski już na studiach zaczął działać w ZHP. Po powrocie do Żywca objął drużynę harcerską a potem został instruktorem zajęć teatralnych w Młodzieżowym Domu Kultury. Zainteresował się też psychologią i psychoterapią. Te umiejętności przydały mu się w działalności medycznej, gdyż jako specjalista chorób płuc starał się pomóc swoim pacjentom na wszelkie możliwe sposoby.

W 2000 roku wszystkie dotychczasowe działania - praca w ZHP, działalność artystyczna oraz psychoterapia połączyły się w pomysł prowadzenia obozów dla dzieci chorych na astmę i choroby płuc.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum