Opolskie: wakacyjne akcje zbiórki krwi - taki jest plan

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2013 11:31

W opolskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje krwi. Chodzi zwłaszcza o grupy: ORh-, ARh- oraz ARh+. W Centrum, przewidując taką sytuację, charakterystyczną dla miesięcy wakacyjnych, opracowano plan wyjazdowych dodatkowych akcji poboru krwi.

Opolskie: wakacyjne akcje zbiórki krwi - taki jest plan

Chętni mogą oddać krew bez względu na grupę, gdyż każda może być potrzebna. W każdy wtorek aż do końca października krew jest pobierana w mobilnym punkcie w Opolu na pl. Wolności - w godz. 11.00 - 17.00.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje w lipcu i sierpniu dodatkowe akcje poboru krwi na pl. Wolności w każdy czwartek - też w godz. 11.00 - 17.00 .

Mobilny punkt poboru krwi pojawi się też w JuraParku w Krasiejowie. Na krwiodawców czeka tam niespodzianka: otrzymają bezpłatną wejściówkę do JuaraParku.

Z kolei wspólna akcja centrum krwiodawstwa w Opolu z Komendą Miejską Policji pod hasłem: "Zbieramy krew dla ofiar wypadków drogowych" zaplanowana jest na 22 lipca - w Opolu, również na placu Wolności.

RCKiK planuje również przeprowadzić akcję poboru krwi, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem na Górze św. Anny. Odbędzie się ona podczas tegorocznego zjazdu młodzieży 23 lipca.

Aktualny plan ekip wyjazdowych znajduje się na stronie internetowej www. rckik-opole.com.pl. 

Więcej: www.nto.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum