Opolskie: w tym ZOL-u pacjentami zajmą się niepełnosprawni

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2014 14:56

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powstający w Staniszczach Wielkich w powiecie strzeleckim zaoferuje opiekę seniorom z chorobą Alzheimera i demencją. W placówce będą pracować niepełnosprawni.

Za inwestycję odpowiada Stowarzyszenie "Siedlisko” z Zawadzkiego, które walczy z wykluczeniem społecznym i z marginalizacją potrzeb ludzi niepełnosprawnych intelektualnie. Stowarzyszenie planuje powierzenie opieki nad pacjentami niepełnosprawnym z umiarkowanym i znacznym stopniem upośledzenia, którzy ukończyli szkołę specjalną w Zawadzkiem - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Niepełnosprawni pracownicy będą stanowili ok. 60 proc. całej załogi. Zostaną podzieleni na różne sekcje: gastronomiczną (przygotowywanie posiłków), porządkowo-konserwatorską (sprzątanie i naprawy) oraz opiekuńczo-pielęgnacyjną (asystenci chorych - pielęgnacja i terapia).

ZOL w Staniszczach Wielkich powstaje w dawnym budynku szkoły, który gmina przekazała stowarzyszeniu "Siedlisko” z bonifikatą w wysokości 99,9 proc. Jego remont połączony z przebudową ruszył rok temu.

Budowa ZOL-u kosztować ma blisko 1,2 mln złotych. 85 proc. tej kwoty zapłaci Unia Europejska. Aby zakończyć budowę i przeszkolić pracowników "Siedlisko" potrzebuje jeszcze około. 400 tys. zł.

Więcej: http://www.nto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum