Opolskie: twórczyni nowoczesnej kliniki zdobyła tytuł Kobiety Sukcesu

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2016 16:05

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, zdobyła prestiżowy tytuł "Kobiety Sukcesu" w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej. Porowska, odpowiada m.in. za tworzenie map zdrowotnych w regionie. Wcześniej stworzyła najnowocześniejszy na Opolszczyźnie szpital neurochirurgiczno-ortopedyczny.

Violetta Porowska; FOT. UW w Opolu

Porowska pokonała 35 kontrkandydatek, ze znakomitym wynikiem prawie 48 tys. oddanych na nią głosów. Violetta Porowskiej w przeszłości była m.in. dyrektorem Centrum Zdrowia Publicznego w Opolu (największej przychodni w Opolu).

- Głosujący w plebiscycie docenili aktywność zawodową Violetty Porowskiej oraz zaangażowanie, m.in. na rzecz ochrony zdrowia, propagowanie wiedzy o profilaktyce raka piersi. Od kilku miesięcy, już jako wicewojewoda, odpowiada m.in. za tworzenie map potrzeb zdrowotnych w woj. opolskim - informuje Urząd Wojewódzki w Opolu.

Najważniejszym osiągnięciem Violetty Porowskiej jest stworzenie i uruchomienie najnowocześniejszego szpitala neurochirurgiczno-ortopedycznego w woj. opolskim - Vital Medic w Kluczborku - o którego budowę Porowska zabiegała od wielu lat.

Lecznica została ma jedną z nowocześniejszych sal operacyjnych w Europie. Prowadzone jest tu m.in. leczenie malformacji naczyniowych mózgu i rdzenia czy terapia chorób nerwów obwodowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum