Opolskie: ostry język posła, ostra reakcja lekarza

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2014 16:41

Marek Szymkowicz (PO), przewodniczący komisji zdrowia w Sejmiku Województwa Opolskiego, ostro skrytykował nieodpowiedzialną, w jego ocenie, wypowiedź posła Solidarnej Polski Patryka Jakiego w telewizji publicznej. Chodzi o słowa: "w Polsce nie ma służby zdrowia, tylko służba śmierci".

Szymkowicz, jednocześnie wicedyrektor nyskiego ZOZ przyznaje, że oczywiście zdarzają się naganne i tragiczne zdarzenia, których efektem jest śmierć pacjenta, nie może to jednak rzutować na ocenę pracy wielu lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy są oddani swojemu zawodowi.

Poseł Patryk Jaki powiedział Radiu Opole, że jego sformułowanie, iż "w Polsce nie ma służby zdrowia, tylko służba śmierci" nie stanowi oceny pracy polskiej służby zdrowia a jedynie ostatnich tragicznych incydentów, jakie wydarzyły się w ciągu ostatnich miesięcy.

Szef komisji zdrowia opolskiego sejmiku zapowiada, że w sprawie wypowiedzi posła Jakiego zareaguje jako przewodniczący komisji, oczekuje także na stanowisko samorządu lekarskiego oraz pielęgniarzy i ratowników medycznych. 

Więcej: www.radio.opole.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum