Opolskie: mały szpital w Białej na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu "Bezpieczny szpital"

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2020 14:46

Jeden z najmniejszych w województwie opolskim - szpital św. Elżbiety w Białej - w ogólnopolskim rankingu "Bezpieczny szpital" znalazł się w pierwszej trójce. Ranking organizowany jest przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dziennik "Rzeczpospolita".

Opolskie: mały szpital w Białej na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu "Bezpieczny szpital"
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Od 12 października szpital w Białej jest placówką wyłącznie covidową. Mimo przekształcenia nadal ambulatoryjnie leczy się tu dawnych pacjentów z problemami sercowymi. Placówka w poprzednich latach była notowana wysoko, ale pierwszy raz trafiła do krajowej trójki najlepszych.

Lecznica od lat ma wypracowane standardy postępowania; uzyskała certyfikat ISO i akredytację Ministerstwa Zdrowia przyznawaną przez Centrum Monitorowania Jakości. O tym, że pacjenci go cenią, świadczy frekwencja na salach chorych. Przed pandemią, wynosiła zawsze ponad 90 procent.

Szpital normalnie ma 50 łóżek i tylko dwa oddziały niezabiegowe – kardiologię i internę. W tak małym szpitalu wszyscy pracownicy znają się z imienia i nazwiska. Łatwiej się też było zmobilizować, gdy 9 października dotarła do Białej decyzja wojewody, że za trzy dni, od 12 października, zostają przekształceni w szpital covidowy - przypomina Nowa Trybuna Opolska.

Więcej: nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum