Opolskie: do szpitali trafią kocyki dla najmłodszych pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2019 10:26

Opolskie szpitale powiatowe otrzymają 3,5 tysiąca kocyków, które zostaną rozdane mamom dzieci, które przyjdą na świat w najbliższym czasie. Za ciepłe prezenty zapłaci samorząd województwa opolskiego w ramach akcji "Kocyk dla maluszka".

Opolskie: do szpitali trafią kocyki dla najmłodszych pacjentów
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

W ubiegłym roku marszałek województwa Andrzej Buła inaugurował regionalną akcję "Kocyk dla maluszka". Były to prezenty dla wszystkich noworodków, które przyszły na świat w województwie opolskim. Teraz rozpoczyna się druga edycja akcji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodych mam. Do rozdania jest obecnie 3,5 tysiąca kocyków.

- Naturalnym odruchem jest otulenie dziecka, zapewnienie mu ciepła i nakarmienie. Dziecko czuje się wtedy bardzo bezpiecznie. "Kocyk dla maluszka", to miły upominek, ale też symbol kontaktu z dzieckiem. Często jest to też pamiątka, która pozostaje z nami na wiele lat. Samo dziecko bardzo lubi przytulać się do kocyka, czuje się wtedy bezpiecznie - powiedziała PAP Joanna Wawrzyniak, psycholog w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Województwo opolskie, jako jedyne w kraju, ma swój autorski program opieki nad mamą i dzieckiem "Opolskie dla rodziny", którego częścią jest akcja "Kocyk dla maluszka". Na realizację programu samorząd województwa przeznaczył 60 mln złotych, a kolejne 10 mln złotych dołożył budżet państwa. W drugiej edycji akcji, kocyki trafią do szpitali powiatowych w Strzelcach Opolskich, Kędzierzynie-Koźlu, Oleśnie, Prudniku, Brzegu, Nysie i Namysłowie.

Marek Szczepanik (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum