Opole: w szpitalu ginekologicznym nauczą rodziców śpiewania kołysanek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2018 16:51

W opolskim Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii odbędzie się nauka śpiewania kołysanek dla rodziców. Lekcje poprowadzi Monika Piechaczek z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Opole: w szpitalu ginekologicznym nauczą rodziców śpiewania kołysanek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W lekcjach nauki śpiewu kołysanek będą uczestniczyli przyszli rodzice korzystający z zajęć w Szkole Rodzenia CGPiN w Opolu.

- Uczenie się kołysanek z przyszłymi rodzicami to pewna nowość w naszej szkole, niestanowiąca stałego punktu cyklu edukacyjnego przygotowującego do narodzin dziecka. Muzyka jest bardzo ważna w życiu człowieka bez względu na jego wiek. Będzie to z pewnością pozytywne i korzystne doświadczenie. Dziecko w łonie matki jest czułe na każdy dźwięk i emocje, ważne jest, aby były one pozytywne. Przypomniane, bądź zdobyte umiejętności muzyczne, z pewnością przydadzą się rodzicom również po narodzinach dziecka. Poznane dźwięki i piosenki być może pomogą im w codziennych sytuacjach - zaznacza Emilia Jędrzejów ze Szkoły Rodzenia CGPiN.

Naukę kołysanek poprowadzi Monika Piechaczek z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, realizującego projekt "Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato".

- Śpiewanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne w życiu dziecka, ponieważ korzystnie wpływa na jego rozwój emocjonalny. Dzięki śpiewaniu dzieciom już w najwcześniejszej fazie ich życia, świat muzyki staje się bardziej zrozumiały. Jest również niezwykłym aspektem nie tylko wychowania, ale wzbogacającym i pogłębiającym relacje rodziców z dzieckiem. Otwiera także nowe możliwości komunikacji z rodzicem, co w znacznym stopniu ułatwia dzieciom poruszanie się w sferze emocji - uważa Piechaczek.

Szkoła Rodzenia w CGPiN w Opolu przygotowująca przyszłych rodziców do narodzin dziecka i opieki nad nim po jego narodzinach prowadzi kursy trwające przez około 6 tygodni. Udział w zajęciach pomaga przyszłym rodzicom podejmować świadome decyzje i spokojnie przygotować się do narodzin ich dziecka oraz opieki nad nim. Podczas kursów przyszli rodzice słuchają wykładów oraz uczestniczą w warsztatach obejmujących m.in. ciąży i porodu, pielęgnacji noworodka, diety i postępowania w nagłych przypadkach. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze