Opole: uczniowie budowlanki bezpłatnie wyremontują sale szpitalne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2020 16:01

Grupa 35 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu wyremontuje w ramach wolontariatu dwie sale szpitalne na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Materiały do remontu kupiła Fundacja Opolska Pozytywka.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu, wspierani przez swoich nauczycieli postanowili poświęcić całe ferie na gruntowne odnowienie dwóch sal na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Remont obejmuje wymianę armatury sanitarnej i glazury w węzłach sanitarnych oraz odświeżenie a następnie ozdobienie ścian motywami z bajek.

Dyrektor USK Dariusz Madera podkreśla wyjątkowy profesjonalizm prac wykonywanych przez uczniów.

- Pomysł wyszedł ze strony szkoły. Na lekcjach projektowania wnętrz przygotowano profesjonalne projekty. Po sprawdzeniu przez nauczycieli i zaakceptowaniu przez nas projektów, w pierwszym tygodniu ferii uczniowie i nauczyciele "budowlanki" pracowali na zmiany przy pierwszej sali. W nowym tygodniu rozpoczną prace w drugiej sali. Jestem po dużym wrażeniem profesjonalizmu i wrażliwości tych młodych ludzi, którzy zdecydowali się poświęcić swój wolny czas na pracę w ramach wolontariatu - powiedział Madera.

Szpital nie ponosi żadnych kosztów remontu sal. Materiały konieczne do przeprowadzenia remontu kupiła Fundacja Opolska Pozytywka.

Marek Szczepanik (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum