Opole: studenci zbierają pieniądze na remont hospicjum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2014 08:56

Zdjęcie z podpisem Lecha Wałęsy, kubek z autografem Jarosława Kaczyńskiego, płyty z autografami artystów - m.in. te rzeczy zostaną zlicytowane na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

Opole: studenci zbierają pieniądze na remont hospicjum

Wszystko zaczęło się od charytatywnego koncertu pt. "Muzyczna Paka dla Dzieciaka", który pod koniec listopada odbył się w Studenckim Centrum Kultury. Dziesięcioosobowa grupa studentów zebrała wówczas 560 zł. Teraz postanowili pomóc w remoncie nowej siedziby hospicjum.

Dotychczasowe lokum, które mieści się w piwnicy, nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Szansą jest przeprowadzka do budynku przy ul. Armii Krajowej, które miasto wynajęło wynajęło za złotówkę za metr kwadratowy. W nim opolskie DHD mogłoby utworzyć Niezależny Zakładu Opieki Zdrowotnej, w którym działałyby poradnie prenatalna, żywieniowa, paliatywna oraz grupa wsparcia.

Problemem jest jednak brak pieniędzy na remont budynku. Potrzeba 60 tys. zł.

Dlatego Miłosz Bogdanowicz postanowił zorganizować aukcję charytatywną, której dochód zostanie przekazany na konto hospicjum. Wysłał setki maili z prośbą o przekazanie przedmiotów na aukcję do polityków, muzyków, celebrytów, klubów sportowych. Na odzew długo nie czekał.

Więcej: opole.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum