Opole: porozmawiać, zobaczyć mamę i maleństwo przez Skype

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2009 10:36

W Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym i Noworodków SSZOZ nad Matką i dzieckiem w Opolu już wkrótce i o każdej porze każda mama po porodzie będzie mogła nie tylko porozmawiać, ale i zobaczyć najbliższych przez wideotelefon.

Opole: porozmawiać, zobaczyć mamę i maleństwo przez Skype
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

I nie chodzi tu o zwykły wideotelefon, korzystający z sieci wewnętrznej. Mężowie i inni najbliżsi będą mogli prowadzić takie rozmowy nawet siedząc w domu, pod warukiem, że mają komputer z zainstalowanym Skype'em.

– Uznaliśmy, że nasze pacjentki powinny mieć dostęp do wszelkich nowinek, a tym bardziej do tak praktycznej. Zdarza się przecież, że rodzina mieszka daleko i nie może przyjeżdżać do szpitala. Wideotelefon umożliwi młodej mamie widzenie się z mężem, pokazanie mu dziecka – mówi Gazecie Wyborczej Aleksandra Kozok, dyrektor szpitala.

Na razie szpital otrzyma urządzenie od produkującej je firmy nieodpłatnie na trzy miesiące. Później, jeśli się sprawdzi, zostanie zainstalowane na stałe. Wideotelefon będzie dostępny dla wszystkich pacjentek bez żadnych opłat. Kontakt z rodziną czy przyjaciółmi można przez niego nawiązać za pomocą popularnego Skype'a.

Natomiast na oddziale patologii ciąży, powstanie w tym samym czasie portal internetowy. – Pacjentki będą tu mogły korzystać z sieci. Opolska porodówka jest jednym z pięciu oddziałów w Polsce, na których zostaną zamontowane wideotelefony w ramach pilotażu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum