PAP/Rynek Zdrowia | 20-01-2021 20:00

Opole pomoże niepełnosprawnym i seniorom dotrzeć na szczepienia - zgłoszenia na infolinię

Od czwartku w Opolu będzie działała infolinia dla seniorów i niepełnosprawnych mających problem z dotarciem do punktu szczepień - poinformowała w środę (20 stycznia) rzeczniczka ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak.

Fot. Shutterstock

Od czwartku w Opolu będą działały dwa numery telefonów, pod którymi będzie można zamówić transport na szczepienie przeciwko COVID-19. Osoby dzwoniące uzyskają także informację o szczepieniach w mieście. Infolinia przeznaczona jest przede wszystkich dla mieszkańców mających umówione terminy szczepień i potrzebujących transportu.

Od godziny ósmej pod numerami 504-900-147 i 532-316-606 można zamówić transport do punktu szczepień. Osoby dzwoniące proszone są o przygotowanie podstawowych informacji, jak data i godzina umówionej wizyty w wybranym punkcie w Opolu. Przyjmujący zgłoszenie na transport przeprowadzi z osobą krótki wywiad, aby sprawdzić jej uprawnienia do korzystania z bezpłatnego przewozu.

Według komunikatu prasowego miasta z korzystania z darmowego dowozu na szczepienia uprawnione są osoby niepełnosprawne, czyli mające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami. Z transportu skorzystać mogą także osoby powyżej 70 lat, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.