Opole: pacjenci wybrali najlepszych lekarzy

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 08 października 2011 11:02

Trzecia edycja plebiscytu Opolski Hipokrates rozstrzygnięta. Rekordową liczbę głosów oddali pacjenci na nominowanych w czterech kategoriach: Lekarz Roku, Pielęgniarka i Położna Roku, Najbardziej Przyjazna Placówka Medyczna oraz Najbardziej Przyjazna Apteka.

Opole: pacjenci wybrali najlepszych lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Lekarzem Roku na Opolszczyźnie została Anna Kos z Namysłowa, natomiast w kategorii Pielęgniarką i Położną Roku zwyciężyła Anita Stampska z Olesna. Zdaniem pacjentów najbardziej przyjazna placówka medyczna to NZOZ Eurodet w Kędzierzynie-Koźlu, a najbardziej przyjazną apteką jest Na Dobre i Na Złe w Opolu.

Tytuł Opolskiego Hipokratesa przyznała kapituła plebiscytu. Wyróżnieni zostali trzej lekarze: dr Dariusz Łątka, ordynator oddziału neurochirurgii w PS ZOZ Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, dr Wiesława Budzina, ordynator oddziału zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz Aleksandra Wojtyłko, chirurg dziecięcy z Opola.

Dr Józef Bojko, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu został uhonorowany nagrodą główną.

Kapituła po raz pierwszy nagrodziła też gminę, w której wykonuje się najwięcej badań i nastąpił największy postęp profilaktyki. Równorzędne wyróżnienia otrzymały: Olesno, Ozimek, Skoroszyce, Gogolin i Kędzierzyn-Koźle.

Więcej: http://www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum