Opole: od poniedziałku z powodu koronawirusa ograniczenia w dostępie do urzędu marszałkowskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2020 17:45

Od poniedziałku (19 października) opolski urząd marszałkowski wprowadza ograniczenia w kontaktach z osobami z zewnątrz. Zakażenia koronawirusem potwierdzono w opolskim urzędzie wojewódzkim, który dzieli budynek z samorządem wojewódzkim.

Opole: od poniedziałku z powodu koronawirusa ograniczenia w dostępie do urzędu marszałkowskiego
Wojewoda opolski zapewnił, że zakażeni nie mieli kontaktu z klientami urzędu. Fot. Fotolia

Jak poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, w związku z sytuacją epidemiczną, od poniedziałku załatwianie spraw w urzędzie do odwołania możliwe jest jedynie w formie elektronicznej, telefonicznej oraz korespondencji tradycyjnej (przesyłki pocztowe). Ograniczenia dotyczą zarówno jednostek usytuowanych w gmachu opolskiego urzędu wojewódzkiego, jak i innych lokalizacjach.

Wprowadzony został całkowity zakaz poruszania się klientów zewnętrznych po obiektach urzędu. Kontakt bezpośredni z urzędnikami możliwy będzie jedynie w wyjątkowych sytuacjach, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym w wyznaczonych do tego miejscach. Do odwołania zawiesza się organizację zaplanowanych spotkań zewnętrznych oraz rezerwację sal na Ostrówku.

Zakażenia odnotowano wśród pracowników opolskiego urzędu wojewódzkiego. Podczas konferencji prasowej wojewoda opolski Adrian Czubak potwierdził fakt zakażenia koronawirusem wśród pracowników urzędu, jednak odmówił podania jakichkolwiek bliższych informacji na ich temat. Zapewnił, że zakażeni nie mieli kontaktu z klientami urzędu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum