Ontario: koniec z piciem kawy w pogotowiu...

Autor: dziennik Polonii w Kanadzie/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2010 18:49

Ministerstwo Pracy w Ontario (Kanada) wydało zakaz picia i posilania się w pomieszczeniach należących do pogotowia.

Zakaz wydano po marcowej inspekcji pogotowia w Victoria Hospital i University Hospital, podczas której stwierdzono, że obsługa piła wodę oraz kawę w pomieszczeniach należących do oddziału pogotowia – podaje Dziennik Polonii w Kanadzie. Ministerstwo nie odmawia pracownikom prawa do picia i posilania się, ale uważa, że mogą to czynić poza pogotowiem.

Dla lekarzy i pielęgniarek pracujących w pogotowiu zarządzenie zakrawa na farsę. Nikt nie je i nie pije w obecności pacjentów. Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki mogli jednak posilić się w wolnej chwili w pomieszczeniach przeznaczonych tylko dla personelu.

Obecnie jednak, jeśli lekarz czy pielęgniarka zechcą ugasić pragnienie, będą musieli poprosić oficjalnie o przerwę i uczynić to poza oddziałem pogotowia. Przez to zarządzenie wydłuży się czas oczekiwania na przyjęcie chorych.

Inspektorzy Ministerstwa Pracy wyjaśniają, że zaostrzone przepisy wprowadzono po epidemii SARS. Inspektorzy odwiedzają zatem szpitale i zwracają uwagę na to, jak i gdzie przechowywana jest żywność. Lekarze odpowiadają, że nikt nie je kanapek i nie pije kawy w trakcie przyjmowania pacjenta. Nie zachodzi też obawa, że opakowana kanapka komukolwiek zagrozi, tym bardziej w pomieszczeniu, do którego pacjent nie ma dostępu.

Więcej: http://www.gazetagazeta.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum