Omikron. Czy wjedziemy do Kanady? Powiększyła się lista państw z zakazem. Zobacz najnowsze ustalenia

Autor: PAP • Źródło: PAP01 grudnia 2021 06:22

Podróżni po przylocie do Kanady będą najpierw musieli wykonać test na Covid-19. Ponadto zwiększyła się liczba krajów z zakazem przylotu do Kanady.anę

Po przyjeździe podróżni muszą zrobić test na koronawirusa. Fot. Bob Hilscher / Shutterstock.com
  • Kanada będzie wymagać od podróżnych po przylocie wykonania testu na Covid-19
  • Na listę krajów, z których nie są przyjmowani podróżni rząd dopisał Egipt, Malawi i Nigerię
  • W kraju odkryto dwa przypadki zakażeń tą odmianą

Podróżny zrobi test. W czasie, kiedy będzie sprawdzany

Wykonanie testu po przylocie będzie wymagane od wszystkich podróżnych, także Kanadyjczyków i osób z kanadyjskim prawem stałego pobytu, ale nie od osób z paszportem amerykańskim, egzekwowanie testów rozpocznie się w najbliższych dniach - poinformował podczas konferencji prasowej we wtorek po południu minister zdrowia Kanady Jean-Yves Duclos. Do czasu otrzymania wyników testu podróżni będą musieli pozostawać w izolacji.

Na liście krajów, z których nie są wpuszczani podróżni, znalazły się Egipt, Malawi i Nigeria. W miniony piątek rząd Kanady wprowadził zakaz wjazdu do Kanady dla wszystkich podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli w RPA, Botswanie, Eswatini, Lesoto, Mozambiku, Namibii i Zimbabwe. Zakaz obowiązuje do końca stycznia 2022 r. Wszyscy, którzy przylecieli z siedmiu krajów afrykańskich w ciągu ostatnich dwóch tygodni zostali poproszeni o niezwłoczne przeprowadzenie testu na Covid-19 i pozostanie w domu przez dwa tygodnie.

Omikron. Dwa przypadki odnotowane

Pierwsze dwa przypadki wariantu Omikron odnotowano w niedzielę w Ottawie u dwóch osób, które przyleciały z Nigerii, a następnie w poniedziałek w Quebec u osoby, która również wróciła z Nigerii. O pierwszych przypadkach nowego wariantu poinformowano we wtorek w Kolumbii Brytyjskiej i Albercie - również u osób, które wróciły z Nigerii.

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział we wtorek, że Kanada będzie rozważać nowe środki spowalniające rozprzestrzenianie się wariantu Omikron, uważanego za bardziej zakaźny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum