Olsztyn: wszyscy pracownicy szpitala o godz. 11 umyli ręce

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2017 19:59

Nie ma zdrowia bez czystych rąk - ta idea przyświecała Światowej Organizacji Zdrowia, która ustanowiła 5 maja Światowym Dniem Higieny Rąk - przypomina Grzegorz Adamowicz ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Olsztyn: wszyscy pracownicy szpitala o godz. 11 umyli ręce
Olsztyn: wszyscy pracownicy szpitala o godz. 11 umyli ręce. Fot. Archiwum

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie po raz kolejny włączył się w ogólnoświatową kampanię informacyjną, która ma na celu uświadomienie, jak wielkie znaczenie dla zachowania zdrowia ma higiena rąk i jej właściwe stosowanie.

W piątek (5 maja) animatorzy odwiedzali dzieci na oddziałach szpitala przypominając o konieczności częstego mycia rąk, a na "utrwalenie" wiedzy dzieci dostały cukierki i gadżety.

Nie trzeba przypominać, jak wielkie znaczenie mają czyste ręce w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia i jak wszyscy pracownicy powinni dbać o tę podstawową kwestię - zauważa Grzegorz Adamowicz.

Żeby podkreślić znaczenie tego dnia, o godz. 11 wszyscy pracownicy olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego oraz kilkudziesięcioosobowa grupa zebrana w holu jednocześnie zdezynfekowali dłonie - informuje.

Wcześniej wysłuchali krótkiego instruktażu 6 kroków dezynfekcji rąk zaprezentowanego przez mgr Ewę Romankiewicz, koordynatorkę akcji w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym i jednocześnie zastępcę dyrektora ds. pielęgniarstwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum