Olsztyn: tam szpitalne posiłki zdobyły uznanie internautów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2015 09:43

Na facebookowym fanpage'u "Posiłki w szpitalach" pacjenci z całej Polski publikują zdjęcia jedzenia, jakie jest podawane w placówkach. Pochwały zdarzają się rzadko.

Olsztyn: tam szpitalne posiłki zdobyły uznanie internautów

Jak podaje Gazeta Wyborcza, pacjenci zwykle skarżą się na jakość i wygląd posiłków. Pochwały zdarzają się rzadko. Ostatnio zasłużył na nią Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie.

Na zdjęciu pacjent uwiecznił dwudaniowy obiad: zupa ogórkowa, mięso w sosie, ziemniaki i surówka. Pod spodem jest podpis: "Tym razem to nie żart primaaprilisowy. To jest zdjęcie posiłku ze szpitala w Polsce! Smacznie wygląda, prawda?".

Pod wpisem można przeczytać szereg pozytywnych komentarzy. Wśród nich potwierdzenia, że tak karmią w szpitalu miejskim codziennie.

Więcej: www.gazeta.pl

Profil ''Posiłki w szpitalach'' na Facebooku, na którym zamieszczane są zdjęcia nadsyłane przez pacjentów lub ich rodziny, zgromadził już prawie 66 tys. fanów. Co jest powodem takiej popularności? Być może lubimy zaskakujące historie. Oglądając niektóre zdjęcia posiłków trudno nie zareagować emocjonalnie.

Pacjenci przysyłają zdjęcia nie tylko kiepskiego jedzenia. Na profilu pojawiają się również zdjęcia, o których komentatorzy piszą ''super, nawet w domu nie jem tak dobrze''. Jednak przeważają fotografie bliżej niezidentyfikowanych substancji. Bo jak określić szaroburą kupkę czy bryzg czegoś zielonego... Jest też dużo zdjęć ubogich śniadań czy kolacji.

Czytaj też: Dwie kromki chleba i parówka - pacjenci fotografują szpitalne posiłki

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum