×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Olsztyn: szpital dziecięcy ma Strefę Rodzica

Autor: jjx/Rynek Zdrowia27 października 2015 18:15

We wtorek (27 października) na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odbył się finał jedenastej edycji ogólnopolskiego programu "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom".

Olsztyn: szpital dziecięcy ma Strefę Rodzica
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Olsztyn jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstały specjalne miejsca dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Program "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom" to ogólnopolska inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci oraz ich rodziców podczas wspólnego przechodzenia trudów leczenia małych pacjentów. W szerszym wymiarze akcja promuje także ideę ciągłego uczestnictwa rodziców w procesie powrotu do zdrowia ich pociech.

Podczas finału jedenastej edycji programu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie.

Wyremontowane pokoje socjalne oraz świetlice na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym, kolorowe ściany i nowe zabawki mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.

Dyrektor szpitala Krystyna Piskorz-Ogórek przyznała, że większości pacjentów przebywających w szpitalu towarzyszą rodzice. Dlatego niezmiernie ważne jest, by mogli spędzić czas z dziećmi w przyjaznych warunkach, a także by mieli możliwość odpoczynku w przygotowanych do tego pomieszczeniach.

Kolejna Strefa Rodzica zostanie otwarta w jednym z bydgoskich szpitali jeszcze
w tym roku.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze