Olsztyn: stowarzyszenie założy ośrodek dla osób z autyzmem

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 października 2015 09:05

Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce chce zapoznać mieszkańców ze swoimi wychowankami chorymi na autyzm. I poprosić o pomoc w zbieraniu pieniędzy na ośrodek dla nich.

Olsztyn: stowarzyszenie założy ośrodek dla osób z autyzmem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizacja od 13 lat prowadzi Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Uczęszczają tam m.in. osoby z autyzmem, gdzie się uczą i rehabilitują. Jednak gdy kończą 24 lata, możliwości, jakie oferuje im ZPE, stają się ograniczone.

Dlatego placówka od kilku lat zabiega o to, by wybudować dla nich specjalny ośrodek (Warmińska Kuźnia Pracy Modrak), w którym będą mogli pracować i mieszkać, wykorzystując umiejętności zdobyte przez lata nauki.

Błękitne Koperty to najnowsza akcja olsztyńskiego stowarzyszenia. Dlaczego błękitne? Bo to kolor wyrażający solidarność z chorymi na autyzm. Cztery tysiące listów trafi do olsztynian. Zawierają one historię dwóch dorosłych wychowanków placówki - Michała i Adama.

W liście stowarzyszenie zachęca do wpłaty 30 zł na budowę ośrodka. Ale zbieranie funduszy nie jest jedynym celem akcji. Chodziło głównie o to, by zapoznać olsztynian z wychowankami placówki i uświadomić im, że wokół żyją ludzie z autyzmem.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum