Olsztyn: rejestracja telefoniczna w szpitalu - to nie takie proste

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2013 08:59

Rodzicom chorych dzieci niezwykle trudno jest się telefonicznie umówić na wizytę u lekarza specjalisty. Dla mieszkańców spoza miasta to poważny problem.

Olsztyn: rejestracja telefoniczna w szpitalu - to nie takie proste
Dla mieszkający w niewielkich miejscowościach pod Olsztynem czy dalej pacjentów to nie lada kłopot. W teorii jest tak, że rejestracji na pierwszą wizytę w poradni Szpitala Dziecięcego w Olsztynie można dokonać osobiście bądź telefonicznie. W praktyce jednak tylko osobista wizyta daje pewność, że dziecko zostanie zapisane do lekarza.

Może się zdarzyć, że pomimo ponawianych prób telefonu nikt nie odbierze, albo numer wciąż będzie zajęty.

W szpitalu tłumaczą, że główna rejestracja do przychodni specjalistycznej codziennie obsługuje średnio około 500 osób. Tymczasem jest wyposażona tylko w pięć stanowisk, z czego dwa przeznaczone są do obsługi w godz. 7-18 osób rejestrujących się telefonicznie.

Jak przekonuje Grzegorz Adamowicz, specjalista ds. promocji i marketingu w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, rejestrowanie pacjenta zajmuje sporo czasu, bo wymaga zebrania niezbędnych danych i wprowadzenia ich do systemu.

Aby usprawnić przyjmowanie zgłoszeń, w ubiegłym roku placówka uruchomiła rejestrację internetową. Mogą z niej skorzystać rodzice pacjentów, którzy mają w domu internet. By to jednak było możliwe, wcześniej podczas wizyty w poradni konieczne jest otrzymanie indywidualnego dostępu do tej formy rejestracji.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum