Olsztyn: przystanek koło szpitala bez ławki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2013 09:21

W Olsztynie na przystanku przy ul. Sybiraków tuż obok SP ZOZ MSW w Olsztynie nie ma ławek. Ich brak najdotkliwiej odczuwają pacjenci, którzy przyjeżdżają do olsztyńskiego szpitala na badania.

Olsztyn: przystanek koło szpitala bez ławki

Przyjeżdżają tam do SP ZOZ MSW z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii na specjalistyczną diagnostykę. Po wizycie w gabinecie muszą wracać do domu autobusem. Niestety ani przy słupku olsztyńskiej komunikacji miejskiej ani PKS nie ma ławki.

Adam Iwaniuk z zarządu PKS Olsztyn tłumaczy, że postawienie ławek zależy od administrującego przystankiem Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. Zarząd płaci podobnie jak i inni przewoźnicy zatrzymujący się w tym miejscu odpowiednią opłatę za korzystanie z przystanku.

Zdaniem Pawła Pliszki, rzecznika ZDZiT, priorytetem dla ratusza są przystanki, przy których zatrzymuje się najwięcej autobusów miejskich. Chociażby na al. Wojska Polskiego przy tym samym szpitalu ustawiono wiatę. Jednak na Sybiraków w tym roku na pewno nie da się jej postawić. Ponieważ nie ma na to pieniędzy. 

Więcej: olsztyn.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum