Olsztyn: kwesta na rzecz hospicjum dla dzieci podczas Orszaku Trzech Króli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 stycznia 2020 17:27

Wspólne śpiewanie kolęd, kwesta na rzecz stacjonarnego hospicjum dla dzieci i poczęstunek szczodrakami, tradycyjnymi ciastkami, złożą się na VII Olsztyński Orszak Trzech Króli. Orszaki 6 stycznia przejdą w 49 miejscowościach Warmii i Mazur.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prezes Forum Prorodzinnego, organizatora olsztyńskiego orszaku, ks. Michał Tunkiewicz przypomniał, że "orszak jest otwartą, rodzinną imprezą plenerową promującą aktywne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia i przypominającą o znaczeniu święta Objawienia Pańskiego".

Marszałek województwa Gustaw Brzezin wskazał, że 6 stycznia orszaki przejdą w 49 miejscowościach regionu a najstarszy z nich to ten odbywający się w Miłakowie.

Orszak w Olsztynie rozpocznie się 6 stycznia o g. 12.15 na placu Jana Pawła II przed ratuszem i przejdzie aleją Piłsudskiego do placu Solidarności. Poprzedzi go zejście trzech procesji: orszaku azjatyckiego z parafii św. Józefa z olsztyńskiego Zatorza, orszaku europejskiego z parafii pod wezwaniem Matki Bożej Saletyńskiej z osiedla jez. Długiego oraz orszak afrykański z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa ze śródmieścia.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 3 tys. koron i 2 tys. śpiewników oraz 2 tys. kartek z błogosławieństwem abpa Górzyńskiego. Uczestnicy będą częstowani specjalnie przygotowanymi ciastkami szczodrakami, a także cukierkami anielskimi i diabelskimi. Podczas orszaku zbierane będą datki na stacjonarne olsztyńskie hospicjum dla dzieci.

Agnieszka Libudzka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum