Olsztyn: akcja "Bieg na Sześć Łap" wspiera małych pacjentów

Autor: Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2019 10:29

Niezwykłe oblicza ma akcja "Bieg na Sześć Łap" zainicjowana w Olsztynie przez miłośniczkę zwierząt Monikę Dąbrowską. To nie tylko wyprowadzanie schroniskowych zwierząt na spacer czy zbiórka makulatury na rzecz schroniska. Teraz psi przyjaciele odwiedzą dzieci z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

Olsztyn: akcja "Bieg na Sześć Łap" wspiera małych pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do odwiedzin dojdzie w sobotę (3 sierpnia). To już trzecie takie spotkanie czworonożnych przyjaciół z olsztyńskiego schroniska z dziećmi ze szpitala psychiatrycznego. Akcja ma na celu pomoc w dochodzeniu do zdrowia młodych pacjentów - pisze Gazeta Olsztyńska.

Animatorzy przygotowali szereg atrakcji. Będzie m.in. szycie maskotek, malowanie wielkoformatowego obrazu, a także wyjątkowy poczęstunek. Do młodych pacjentów trafią też zebrane przed akcją prezenty. Jest ich tak dużo, że będą musiały być dowiezione do lecznicy busem.

Jak zapewnia Dąbrowska na akcji korzystają obie strony. Dzieci, bo na chwilę zapomną o swoich problemach i się zrelaksują, a także zwierzęta, dla których to niezwykle ważne, potrzebne i pozytywne doświadczenie.

Jednocześnie inicjatorka wydarzenia informuje, że nadal można dostarczać prezenty dla dzieci w wieku 7-17 lat. Może to być: odzież, zabawki, kosmetyki, maskotki. 

Więcej: olsztyn.wm.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum