Oleśnica: w szpital powstała Strefa Rodzica, to już 16 takie...

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2016 13:50

W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na oddziale dziecięcym w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy została stworzona nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci. To szesnasta Sterfa Rodzica w Polsce.

Oleśnica: w szpital powstała Strefa Rodzica, to już 16 takie...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Budimex od 3 lat realizuje program "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom", dzięki któremu w polskich szpitalach powstają funkcjonalne pomieszczenia umożliwiające najmłodszym pacjentom i ich opiekunom wspólne spędzanie czasu.

Podczas finału szesnastej edycji programu w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie.

Wyremontowany pokój socjalny oraz świetlica na oddziale dziecięcym, wygodne, funkcjonalne meble, osobne, specjalne miejsce do przygotowania szybkiego posiłku, kolorowe ściany i nowe zabawki mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.

- Realizując program, z każdą jego edycją, uświadamiamy sobie, jak ważne jest stworzenie w polskich szpitalach odpowiednich, wygodnych i przyjaznych przestrzeni dla rodziców chorych dzieci - komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor biura komunikacji firmy Budimex SA.

Dyrektor przyznał też , że jest pełen uznania dla zaangażowania pracowników firmy, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala.

Kolejna Strefa Rodzica powstanie w jeszcze w tym roku w Rzeszowie, a w 2017 roku program zawita do nowych dziecięcych oddziałów polskich szpitali.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum