Oleśnica: w szpital powstała Strefa Rodzica, to już 16 takie...
W ramach programu "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na oddziale dziecięcym w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy została stworzona nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci. To szesnasta Sterfa Rodzica w Polsce.

Budimex od 3 lat realizuje program "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom", dzięki któremu w polskich szpitalach powstają funkcjonalne pomieszczenia umożliwiające najmłodszym pacjentom i ich opiekunom wspólne spędzanie czasu.
Podczas finału szesnastej edycji programu w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie.
Wyremontowany pokój socjalny oraz świetlica na oddziale dziecięcym, wygodne, funkcjonalne meble, osobne, specjalne miejsce do przygotowania szybkiego posiłku, kolorowe ściany i nowe zabawki mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.
- Realizując program, z każdą jego edycją, uświadamiamy sobie, jak ważne jest stworzenie w polskich szpitalach odpowiednich, wygodnych i przyjaznych przestrzeni dla rodziców chorych dzieci - komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor biura komunikacji firmy Budimex SA.
Dyrektor przyznał też , że jest pełen uznania dla zaangażowania pracowników firmy, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala.
Kolejna Strefa Rodzica powstanie w jeszcze w tym roku w Rzeszowie, a w 2017 roku program zawita do nowych dziecięcych oddziałów polskich szpitali.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)