Okulary dla Syberii: to była już trzecia edycja akcji

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2015 10:54

Od 1 do 5 czerwca br. po raz trzeci przeprowadzona została w Rosji akcja "Okulary dla Syberii". W tym roku blisko 300 par okularów trafiło do Polonii w okolicach Tomska. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Romualda Koperskiego.

Okulary dla Syberii: to była już trzecia edycja akcji
Blisko 300 par okularów trafiło do Polaków mieszkających na Syberii

"Okulary dla Syberii” to coroczna akcja niesienia pomocy rodakom zamieszkującym wschodnie tereny Rosji, potomkom osób zesłanych oraz dobrowolnie przesiedlonych.

Specjaliści badają wzrok oraz dobierają odpowiednie okulary pacjentom. - Pomagamy w bardzo prosty a jednocześnie istotny sposób, dajemy ludziom szansę wyraźnego oglądania świata - mówi Maciej Ciebiera, optometrysta, który uczestniczy w projekcie od początku (od 2013 r.).

Okulary, które trafiają na Syberię, pochodzą ze zbiórki w Polsce. M.in. pod koniec 2014 r. od mieszkańców polskich miast i wsi organizatorzy otrzymali tysiące używanych, ale zachowanych w bardzo dobrym stanie okularów. Te z kolei, po sprawdzeniu i przygotowaniu przez specjalistów, przejechały kilka tysięcy kilometrów by służyć nowym właścicielom.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum