Okręgowa Izba Lekarska w Katowicach do Jurka Owsiaka: nie rezygnuj

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2019 20:09

Reprezentując lekarzy i lekarzy dentystów zrzeszonych w Śląskiej Izbie Lekarskiej, zwracamy się z gorącym apelem do Pana o zmianę swojej decyzji i dalsze przewodniczenie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - napisali do Jurka Owsiaka w apelu lekarze reprezentujący Okręgową Radę Lekarską w Katowicach.

Okręgowa Izba Lekarska w Katowicach do Jurka Owsiaka: nie rezygnuj
Fot. archiwum

Członkowie Śląskiej Izby Lekarskiej w swojej codziennej pracy, niejednokrotnie ratując zdrowie i życie mieszkańców aglomeracji śląskiej - od najmłodszych pacjentów po seniorów - posługiwali i posługują się sprzętem medycznym oznaczonym czerwonym serduszkiem WOŚP - czytamy w piśmie ORL w Katowicach.

Dzięki kilkudziesięcioletniej działalności Fundacji, której w świadomości publicznej twarzą i motorem napędowym jest Pan, do szpitali na Śląsku trafiły tysiące specjalistycznych urządzeń medycznych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko zakrojona na szeroką skalę akcja charytatywna, to ogromne realne wsparcie dla polskiej ochrony zdrowia, które trwa już blisko od trzech dekad. Jako lekarze jesteśmy wdzięczni za każdą pompę insulinową, każdy inkubator, każde urządzenie do przesiewowego badania słuchu, każdy kardiomonitor i wiele, wiele innych sprzętów.

Z uwagi na Pana dotychczasową pełną zaangażowania działalność, prosimy o ponowne objęcie sterów Fundacji WOŚP - napisali reprezentanci samorządu lekarskiego na Śląsku.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum