Oko.press: nie żyje afgański chłopiec, który zatruł się grzybami. MZ dementuje

Autor: oprac. MP • Źródło: OKO.press/Rynek Zdrowia30 sierpnia 2021 15:52

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz dementuje informacje o śmierci jednego z afgańskich chłopców, którzy zatruli się grzybami w ośrodku dla cudzoziemców pod Warszawą.

Fot. Shutterstock

Kilka dni temu do ośrodka dla cudzoziemców w Dębaku koło Podkowy Leśnej pod Warszawą trafiła 12-osobowa rodzina z Afganistanu. Trójka rodzeństwa zatruła się grzybami.

Dwóch braci Ali i Mohammad w stanie krytycznym trafili do Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwany był dawca do przeszczepu wątroby. 

"Informację o śmierci Alego przekazał jego ojciec, Mohammad. Ali i jego starszy brat, Mustafa, od kilku dni leżeli na intensywnej terapii w Centrum Zdrowia Dziecka po tym, jak zatruli się grzybami na terenie ośrodka dla cudzoziemców" - podało OKO.press.

- Dementuję doniesienia niektórych mediów o śmierci chłopca z Afganistanu, który zatruł się grzybami – poinformował PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Proszę media o więcej szacunku w przekazywaniu informacji dotyczących pacjentów, weryfikowanie przekazu i nierozpowszechnianie niepotwierdzonych doniesień - dodał rzecznik.

Czytaj więcej: Afgańskie dzieci w Polsce zatruły się grzybami. Poszukiwany dawca wątroby

Jak po godz. 17 podał portal Onet.pl, stan afgańskiego chłopca jest bardzo zły.

Dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka przekazał Onetowi informację, że rokowania wobec stanu 6-letniego Aliego są bardzo złe. Nie wykluczył, że do pogorszenia stanu jego zdrowia może dojść w ciągu kilku godzin. Stan chłopca określił jako "agonalny".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum