Ohio: Szczepienie przeciw COVID-19 było warunkiem zwolnienia z odsiadki. Więzień nie wyraził zgody

Autor: oprac. KM • Źródło: CNN, Rynek Zdrowia10 sierpnia 2021 17:35

Ohio, USA. Sąd nakazał osadzonemu zaszczepić się przeciw COVID-19 w zamian za warunkowe opuszczenie zakładu karnego. Mężczyzna nie wyraził zgody

Substancja, którą posiadał oskarżony, jest groźniejsza niż COVID i szczepionka. Fot. Shutterstock
  • Mężczyzna osadzony w zakładzie karnym w Ohio za posiadanie fentanylu mógł warunkowo opuścić więzienie
  • Sędzia nakazał mu w tym celu zaszczepić się przeciw COVID-19
  • Więzień nie wyraził zgody na szczepienie

Szczepionka w zamian za opuszczenie więzienia

Jak podało CNN, powołując się na akta sądowe, Brandon Rutherford, mieszkaniec stanu Ohio, był oskarżony o posiadanie fentanylu, a sąd przewidział dla niego karę 2 lat pozbawienia wolności.

Sędzia Christopher Wagner nakazał oskarżonemu, by ten zaszczepił się w ciągu 60 dni od momentu pojawienia się w sądzie 4 sierpnia. W przeciwnym razie miałby odbyć karę - o czym poinformował CNN adwokat Rutherforda, Carl Lewis. Sędzia Wagner z kolei przekazał stacji, że jego rolą w sądzie jest "resocjalizacja oskarżonego i ochrona społeczeństwa".

Fentanyl jest groźniejszy niż COVID i szczepionka

- Nie przyjmę szczepionki - powiedział Rutherford w rozmowie z CNN. Dodał, że był "w lekkim szoku", gdy sędzia powiedział mu, że musi się zaszczepić, aby można było warunkowo zawiesić odbywanie kary. Stacja podała, że oskarżony na rozprawę przyszedł w maseczce, ponieważ nie szczepił się. Obowiązujące regulacje prawne w Ohio nie nakazują nieszczepionym zakryć nos i usta przed wejściem na teren Hamilton County Courthouse, choć zalecają, by jednak zakładali maseczki.

- Oskarżony był w posiadaniu fentanylu, który jest bardziej zabójczy niż szczepionka i COVID 19 - mówił sędzia Wagner. Dodał, że sędziowie nierzadko kierują się troską o ochronę zdrowia pozwanych podczas podejmowania decyzji o wyroku, a to może obejmować nakaż poddania się różnym zabiegom leczniczym.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum