Oddał Złotą Piłkę na walkę z rakiem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 września 2011 17:16

Jose Mourinho przekazał zdobytą w 2010 r. Złotą Piłkę dla najlepszego trenera piłkarskiego świata na walkę z rakiem, prowadzoną przez Fundację im. Bobby'ego Robsona.

Oddał Złotą Piłkę na walkę z rakiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował portugalski serwis "Boas Noticias", Złota Piłka przyznana Mourinho w ubiegłym roku przez FIFA, jako trofeum dla najlepszego trenera świata, została już przekazana przez Portugalczyka brytyjskiej fundacji im. Bobby'ego Robsona.

- Przekazane nam przez Mourinho trofeum trafi wkrótce na aukcję, z której wpływy zostaną przeznaczone na walkę z chorobami nowotworowymi prowadzoną przez naszą fundację. Jesteśmy wdzięczni Jose za ten piękny gest. Cała nasza rodzina przyjęła Złotą Piłkę z dużym wzruszeniem - powiedział Mark Robson, syn słynnego angielskiego szkoleniowca Bobby'ego Robsona.

Jose Mourinho współpracował z Bobby Robsonem w latach 1992-1997 r. Obecny trener Realu Madryt był w przeszłości asystentem angielskiego szkoleniowca w Sportingu Lizbona, FC Porto oraz w FC Barcelonie.

W ostatnich dniach wsparcie Fundacji im. Bobby Robsona okazał także inny portugalski uczeń legendarnego trenera - Andre Villas Boas, którego Anglik w przeszłości włączył do sztabu szkoleniowego FC Porto. Aktualny trener Chelsea Londyn przekazał na licytację koszulkę stołecznego zespołu, na której podpisali się wszyscy zawodnicy drużyny.

Urodzony w 1933 r. Bobby Robson był jednym z najlepszych trenerów piłki nożnej na świecie. W latach 1982-1990 pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Anglii. Robson prowadził także drużyny klubowe, m.in. FC Barcelonę, FC Porto, PSV Eindhoven i Sporting Lizbona. Zmarł na chorobę nowotworową.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum