Od 18 marca koniec ograniczeń covidowych przy wjeździe do Wielkiej Brytanii

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP15 marca 2022 06:38

W piątek, 18 marca zostaną zniesione ostatnie obowiązujące wymogi dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii. Informację w tej sprawie potwierdził brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Od 18 marca koniec ograniczeń covidowych przy wjeździe do Wielkiej Brytanii
W Wielkiej Brytanii zostaną zniesione obostrzenia wjazdowe. Fot. Shutterstock
  • Wielka Brytania ogłosiła koniec obowiązywania ostatnich restrykcji covidowych dla podróżnych przybywających do tego kraju
  • Wszystkie ograniczenie przy wjeździe do Wielkiej Brytanii mają zostać zniesione 18 marca
  • Brak covidowych wymogów podróżnych dotyczy także osób niezaszczepionych
  • Jeszcze nieliczne wymogi obowiązują jeszcze w Szkocji i Walii, ale do końca marca też mają być zniesione

Od 18 marca koniec ograniczeń covidowych przy wjeździe do Wielkiej Brytanii

Brytyjski minister transportu Grant Shapps ogłosił, że już w najbliższy piątek rano zniesione będą ostatnie pozostające w mocy wymogi dla podróżnych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, które wprowadzono z powodu pandemii COVID-19.

- Wszystkie pozostałe covidowe wymogi podróżne, w tym formularz lokalizacji pasażera i testy dla wszystkich przylatujących, zostaną zniesione w przypadku podróży do Wielkiej Brytanii od godz. 4 rano 18 marca. Zmiany te są możliwe dzięki programowi szczepień i oznaczają większą swobodę przed Wielkanocą - napisał Shapps na Twitterze.

Ostatnie wymogi covidowe na Wyspach

Wymogi dla podróżnych w związku z pandemią COVID-19 i tak są obecnie łagodne, zwłaszcza w przypadku osób zaszczepionych. Od 11 lutego jedynym obowiązkiem, jaki mają one, jest wypełnienie formularza lokalizacyjnego.

Natomiast niezaszczepieni muszą pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - PCR lub antygenowego - który został wykonany w ciągu dwóch dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii oraz wykonać jeden test typu PCR dwa dni po przyjeździe. Ale przed 11 lutego niezaszczepieni musieli wykonywać test przed przyjazdem, dwa testy po przyjeździe i odbywać 10-dniową kwarantannę.

Pod koniec lutego w Anglii i Irlandii Północnej zniesione zostały ostatnie prawnie obowiązujące wymogi wprowadzone w związku z Covid-19, w tym obowiązek izolowania się przez osoby zakażone. Nieliczne wymogi obowiązują jeszcze w Szkocji i Walii, ale do końca marca one tam też mają być zniesione.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum